Close

Як провести подію Марафону написання листів

НАВІЩО ПРОВОДИТИ ПОДІЮ МАРАФОНУ

Щороку події Марафону написання листів проводять тисячі людей в усьому світі. Ось декілька причин, чому варто до них приєднатися:

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ МАРАФОНУ: ПРО ЩО ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ

ЧАС ПРОВЕДЕННЯ:

Ви можете провести свої події Марафону у будь-який період з 15 листопада по 24 грудня.

СПРАВИ:

Цього року ми підтримуємо 6 справ.

ВАЖЛИВО: Додавати інші справи на власний розсуд не можна. Ми розуміємо, що в світі набагато більше людей потребують допомоги, проте ми намагалися обрати справи, успіх в яких зможе створити важливі прецеденти та прокласти шлях до змін в житті інших людей. Також, обрані справи Марафону ми ретельно дослідили та перевірили відповідно до наших стандартів.

ВИТРАТИ:

Ми беремо на себе витрати та організацію пересилки листів та петицій до їхніх адресатів, але, на жаль, не можемо надати фінансову допомогу для проведення подій.

ПРИНЦИПИ AMNESTY INTERNATIONAL:

Плануючи свій захід і залучення аудиторії, пам’ятай про основні принципи роботи Amnesty International:  утвердження рівності прав усіх і міжнародна солідарність. Amnesty International засуджує усі прояви насильства, дискримінації, мови ворожнечі, а також заклики до них. Організації, структури та установи, які своїми діями та заявами порушують дані принципи, не можуть бути твоїми партнерами у рамках Марафону написання листів. Будь ласка, пам’ятай про це під час вибору місця проведення події та пошуку можливих партнерів.

РОБОТА ЗІ ЗМІ:

Координаторки і координатори Марафону не є офіційними представниками Amnesty International, і не можуть давати коментарі ЗМІ від імені організації. Але ЗМІ все одно можуть зацікавитись твоїм заходом і ти можеш говорити із ними від свого імені, як координатори/координаторки Марафону та ділитися своїм досвідом активізму.

 

ПЛАНУВАННЯ МАРАФОНУ: КРОК ЗА КРОКОМ

 До заходу може бути залучено декілька осіб, десятки або сотні осіб. Він може бути відкритим або лише для запрошених осіб, тривати годину або декілька днів. Найголовніше, твій захід має передбачити можливість для людей підписати петиції на підтримку героїв та героїнь Марафону та написати їм листи солідарності.

Це може бути комерційний (кафе, галерея, кінотеатр, ко-воркінг) або державний (університет, школа, музей, бібліотека) заклад, знайомий для всіх запрошених, а також достатньо тихий та просторий для спілкування з відвідувач(к)ами. Краще заздалегідь дізнатися про можливість проведення заходу в адміністрації/власників чи власниць закладу.

Подумай кого ти хочеш запросити, хто буде аудиторією заходу. Студентки/студенти, школярі і школярки, відвідувачі/відвідувачки бібліотеки/кафе/хабу? Подумай, як краще залучити цих людей – які матеріали можуть бути їм цікавими, як розповісти про справи Марафону цікаво і доступно? Якщо ж твій захід лише для запрошених, не забудь завчано розіслати запрошення чи поінформувати аудиторію через відповідні канали комунікації (групи у соц.мережах, розсилки тощо).

Це допоможе нам тримати з тобою зв’язок, щоби потім спланувати витрати на пересилку зібраних листів.

Розповсюдь плакати, надішли електронні листи, створи подію у соц.мережах, якими користується твоя аудиторія.

Ознайомся з інформацією про Марафон та вивчи справи героїв та героїнь Марафону, щоб мати можливість коротко і зрозуміло розповісти про кожну справу. Якщо ви працюєте у команді, переконайся, що всі твої помічники/помічниці ознайомлені з інформацією і почуваються впевнено.

Завантаж картки, петиції та інші матеріали з нашого сайту та роздрукуй їх. Використай їх для оформлення місця, де ти будеш проводити захід. Це приверне увагу, а також дасть можливість потенційним учасникам/цям дізнатися про те, що їх може цікавити, наприклад, деталі справ, як писати листи солідарності тощо.

Створи приємну та комфортну атмосферу під час заходу: будь ввічливим/ввічливою, відповідай на всі запитання, покажи, де можна взяти матеріали і де можна влаштуватися, щоб написати листи. Якщо є технічна можливість, покажи учасницям і учасникам заходу відеоролики про Марафон та окремих героїв/героїнь Марафону (будуть доступні на Youtube-каналі Amnesty International в Україні). Учасниці і учасники заходу краще зрозуміють важливість Марафону, якщо ти поясниш, як така маленька дія, як написання листа чи підпис, може змінити чиєсь життя, наведеш приклади позитивних змін у справах попередніх років. І, звичайно ж, не забувай щиро дякувати!

В зв’язку з пандемією COVID-19, в Україні діє адаптивний карантин і кожна область перебуває у певній зоні відповідно до рівня епідеміологічної небезпеки. Дізнайся в якій зоні знаходиться твій населений пункт на момент проведення події. Подбай про дотримання усіх відповідних обмежень.

Розкажи відвідувачам і відвідувачкам про можливість отримувати інформацію і новини від Amnesty International. Для цього вони можуть залишити свої контактні дані у відповідному полі петиції. Поясни, що ми збираємо контакти лише з метою надсилати людям правозахисні новини і, залишаючи нам електронну пошту, людина автоматично погоджується їх отримувати. Якщо у якийсь момент вона передумає і повідомить про це нас, ми більше не надсилатимемо їй листи. Ми гарантуємо, що контактні дані не будуть передані у будь-якій формі третім особам, за винятком випадків, передбачених законодавством України та політикою конфіденційності Amnesty International.

Поділися тим як проходить твій захід у соцмережах! Додай хештеги #W4R (скорочена версія фрази “write for rights”, «напиши на захист прав», загальновідомий хештег Марафону), #ПишуЗаПрава, #Марафон=Написання=Листів та #amnesty=UA (хештег Amnesty International в Україні).

Це чи не найважливіший крок. Будь ласка, якнайшвидше надішли нам листи і заповни форму зворотного зв’язку (яку ми надішлемо на твою електронну пошту ближче до кінця Марафону у грудні). 

Як надіслати нам пакунок?
  • Порахуй зібрані підписи під петиціями та листи підтримки окремо по кожній справі, зазнач ці дані на окремому аркуші та вклади його в пакунок з листами та петиціями. 
  • Збери усі листи та петиції і надішли нам одним пакунком Новою поштою на адресу – представництво Amnesty International в Україні, відділення № 128 (Київ, пл. Спортивна, 1 (ТРЦ “Gulliver”)), телефон +380677404326. 
  • УВАГА! Це номер телефону однієї зі співробітниць офісу, але адресувати пакунок потрібно для представництва Amnesty (а не для співробітниці). Надсилати безготівковим розрахунком за рахунок отримувача (тобто – Amnesty).
  • Напиши нам на електронну адресу office@amnesty.org.ua про надсилання пакунку і надішли фото квитації з Нової пошти. ОБОВ’ЯЗКОВО ВКАЖИ ТЕМУ ЛИСТА “МАРАФОН НАПИСАННЯ ЛИСТІВ”, інакше ми не зможемо знайти твій лист.

Пам’ятай: наші зусилля будуть дієвими у тому випадку, якщо листи досягнуть адресатів/ок. А твої відповіді потрібні нам, щоб наступного року зробити Марафон написання листів ще кращим. Тому ми будемо вдячні, якщо ти приділиш цьому декілька хвилин і заповниш форму зворотнього зв’язку, яку ми надішлемо наприкінці Марафону.

І, НАОСТАНОК, НАЙВАЖЛИВІШЕ – ОТРИМАЙ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАХОДУ!

ПРОСУВАННЯ ТВОГО ЗАХОДУ

Як зробити так, щоб якомога більше людей дізналися про твій захід та відвідали його?

Це важливо! Приєднуючись до Марафону, ти стаєш частиною всесвітнього руху за права людини Amnesty International. Від тебе залежатиме репутація організації та успіх обраних справ. Однак пам’ятай, що ти не можеш виступати від імені Amnesty International та висловлювати офіційну позицію організації щодо питань, які не стосуються безпосередньо Марафону. Але почувайся вільно, розповідаючи про «твій Марафон», – твою участь у Марафоні, мотивацію, заходи, які ти організовуєш.

Безпека твого заходу

Переконайся, що місце, у якому ти плануєш провести свій захід безпечне.  В ньому наявні всі заходи пожежної безпеки, воно відповідає санітарним нормам для профілактики поширення COVID-19, тощо.

У яких випадках потрібно подумати про додаткові заходи безпеки або навіть скасування події? Ось кілька прикладів:

Що потрібно зробити, якщо ти отримуєш погрози або є ризик, що захід можуть зірвати?

Пам’ятай, твоє здоров’я та життя є найціннішими, тому не бійся повідомити нам про можливі ризики, навіть якщо вони здаються тобі не надто серйозними.